ז׳ באדר א׳ ה׳תשפ״ד

פרשת תרומה

תובע ונתבע באים לבית משפט. התובע: "הבאתי לשכני מטאטא, והוא החזיר לי אותו שבור". הנתבע: "שקר וכזב: 1- הוא בכלל לא הביא לי מטאטא… 2- החזרתי אותו שלם. 3- הוא היה שבור ממילא"…
  לפני שממשיכים, כדאי וחשוב לשמוע מה יש לח"כ יקרה לומר לכולנו, בנושא גורלי לעמנו. דברים היוצאים מן הלב וחודרים ללב.של כולנו. ראו ושמעו בקובץ המצ"ב.  

פרשת תרומה. נרות 17:08

 "בעזרת השם, יחד ננצח" 
להצלחת עם ישראל, חיילי ישראל, השבת החטופים וגאולת כל עם ישראל
 

נסיון בממון. סיפור קצר לפרשת תרומה

 

איש העסקים אשר נוסבוים מאנטוורפן, מספר:

 

 

לפני עשרות שנים נודע לי על עסקת ענק של סחורה שמוצעת למכירה במכרז פומבי בשווייץ. זו הייתה הזדמנות בשבילי לגדול ולהצליח, אך גם הסיכון היה משמעותי. מחירה של הסחורה עלול היה לצנוח, ובתרחיש כזה הייתי מאבד את כל רכושי.
למרות שאיני חסיד חב"ד, כתבתי לרבי מכתב והצגתי את ההתלבטות שלי. הרבי השיב: שמור בצד עשרים אחוזים מסך כל הרווח הצפוי לך בעסקה, ותכוון לתת את הסכום לצדקה, ואחר כך גש למכרז וקנה את הסחורה.

 

 

נסעתי לשווייץ, השתתפתי במכרז וזכיתי. התוכנית שלי הייתה להמתין פרק זמן מסוים עד שערך הסחורה יעלה ואז למכור אותה ברווח נאה. לאחר כמה ימים, הופתעתי לראות שהמחיר של הסחורה לא עלה אלא עמד במקום. המשכתי להמתין, ואז המסכים נצבעו באדום. המחיר התחיל לרדת בגרף חד. חמישה אחוזים, ועוד שלושה אחוזים… כבר לא חשבתי להרוויח אלא רק למנוע הפסד כבד. ישבתי וכתבתי לרבי מכתב חריף ובו הצגתי את התלונה שלי: הקדשתי המון כסף לצדקה על חשבון הרווח הצפוי מהעסקה – והנה מתברר שההשקעה יורדת לטמיון…
כעבור מספר ימים קיבלתי תשובה נחרצת מהרבי: התורה מבטיחה שמי שנותן מכספו לצדקה מרוויח, ולכן אל תתרגש מירידת הערך של הסחורה. התאזר בסבלנות…
אחר תקופה קצרה המחיר חזר והתאזן ואני חשבתי למכור מיד כדי לחתוך הפסדים. אך כששאלתי את הרבי, הוא הפתיע שוב: שמור על הסחורה… ואכן, הזמן עבר והמחיר עלה פי כמה ואני הרווחתי הרבה יותר ממה שציפיתי בתחילה.
הנס כאן הוא לא העלייה של הסחורה, מסיים נוסבוים את סיפורו, כך דרכו של השוק, פעם עולה ופעם יורד. מה שהפתיע אותי היה הביטחון של הרבי שמצדקה לא מפסידים, והנחרצות שלו שצדקה היא השקעה בטוחה.

 

 

***
שם פרשת השבוע "תרומה", העוסקת בנדבת המשכן, מורה לנו כי מעבר לגרימת הטוב לזולת וחיזוק החברה, התרומה מרוממת את הנותן עצמו, ונותנת בו סגולות רבות להצלה ולהצלחה ! שבת שלום ומבורך וחודש שמח !
(אתר מרכז ניו יורק)

 

*אבא שלי בבית על אופני כושר* אני: למה אתה לא מזיז את הפדלים? אבא: אני רוכב עכשיו בירידה…

                                                                                     לשאלות – הארות (או להסרה, "הסר") במייל חוזר. בע"ה מופץ לעשרות אלפים כ"י.שתפו וזכו ! תודה רבה

ימלא ה' לטובה, את כל משאלות כל עם ישראל

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!