י״ג באדר א׳ ה׳תשפ״ד

פרשת תצווה

גברת, את שמה מדבקה על הרכב "אין עוד מלבדו", ונוהגת בכביש כאילו אין עוד מלבדך. תרגעי…

 "בעזרת השם, יחד ננצח" 
להצלחת עם ישראל, חיילי ישראל, השבת החטופים וגאולת כל עם ישראל
פרשת תצוה. נרות 17:14
אהבת ישראל והרווח מהויתור

 

ערב אחד נקשה שכנה בדלת של משפחת כהן ובפיה בקשה, ב"ה המשפחה גדלה, ונוצר הצורך להרחיב את הדירה. יש לנו תוכניות בניה, ואנחנו צריכים לקבל אישור מהשכנים כמקובל.
"אני חייבת לציין" – הודתה השכנה בגילוי לב – "כשאנו נרחיב בצד מזרח, זה בהחלט יחסום לכם את השמש מחלון הסלון והמרפסת בסלון, וכל הצד המזרחי. ועדיין, אני מבקשת שתבדקו אם תוכלו להסכים לחתום לנו…" – סיימה את בקשתה במבוכה קלה.
בני הזוג כהן התלבטו מאוד ולאחר התייעצות שנמשכה כמה ימים, החליטו לוותר על השמש למען השכנים. הם הגישו את התוכניות החתומות לשכנים, שבתוך תקופה קצרה החלו להרחיב את הבית.
התקופה הראשונה הייתה כרוכה בהסתגלות. הסלון שהיה מואר עד עכשיו נהיה חשוך, במרפסת כבר לא היה שמש, וכל פעם שהיה קצת מציק להם חשבו לעצמם על הרווחה שהביאו
 לילדים הרבים של השכנים והשתדלו לשמוח איתם.
חלפה תקופה, ועקב שינויים שונים הוצרכה משפ' כהן למכור את ביתה ולעבור לעיר אחרת. בני הזוג קיוו כי בעיית חוסר השמש בדירה תפגע כמה שפחות במחירה, 
המתווך שהם לקחו הוסיף למחיר סכום מכובד כדי שיהיה עם מה להתמקח.
לאחר כמה ימים התקשרה אשה וביקשה לראות את הדירה, כשהיא מדגישה שהיא רוצה לבוא בשעות השמש. קבעו שעה בבוקר למרות הספקנות הרבה. 
הרי אם האשה רוצה לבחון את עניין השמש – מה הסיכוי שתחתום על דירה חשוכה ונטולת שמש?
למחרת, בשעת בוקר צחה מעננים, הופיעה האשה המתעניינת. היא נכנסה לבית, בחנה את כל פרטיו ודקדוקיו, והחלה לבחון את ענין השמש. הסתכלה בסלון, בדקה את המרפסת, והיא נראית מרוצה מאוד, 
היא נכנסת ויוצאת מהמרפסת לסלון מוודאת שאין שמש ואז היא מכריזה "סגרנו!" – בלי להתמקח על המחיר, בלי לדון בהסדרי התשלום. 
"מה שנוח לכם" – אמרה, והחלה לכתוב את 'זיכרון הדברים'. אחרי שנחתמה העסקה כדת וכדין, פתחה את לבה וסיפרה:
"האמת, שבוודאי הייתי שמחה להתווכח על המחיר, לחסוך לי כמה עשרות אלפי שקלים. אלא שאין לי ברירה – אני סובלת ממחלה נדירה, וחשיפה לאור שמש מסכנת את חיי. 
ראיתי הרבה דירות, אך בכל אחת מהן יש שטח חשוף לשמש, וזה מסוכן עבורי. עד שראיתי את הדירה שלכם, ואינני יכולה לוותר על ההזדמנות לקנות את דירת חלומותיי – דירה מקסימה שאין בה שמש!" – אמרה,
 ולא הוסיפה מילה…
בני הזוג כהן נותרו המומים, נטועים למקומם ואינם מאמינים. לא רק שלא הפסידו מהוויתור, לא רק שמחיר הדירה לא ירד – אלא הוא עלה והתעלה בעיני זו שקנתה את הדירה.
***
פרשת תצווה היא הפרשה היחידה בתורה מאז לידת משה ששמו אינו מוזכר בה, ההסבר המוכר הוא שהסיבה לכך היא דבריו של משה שנקרא בשבת הבאה, לאחר שעם ישראל חוטאים בחטא העגל והקב"ה רוצה למחות אותם מעל פני האדמה, פונה משה לקב"ה ואומר "אם תשא חטאתם, ואם אין מחני נא מספרך אשר כתבת" הוא כביכול מציב אולטימטום לקב"ה אם אתה לא סולח לעם ישראל תמחוק אותי מהעולם !
 הקב"ה אכן סולח לעם ישראל אבל מכיוון שמשה אמר "מחני נא", וידוע שקללה של חכם מתקיימת תמיד, אז הקב"ה לא הסכים שמשה יפגע, 'רק' לא הזכיר את שמו של משה בפרשת תצווה, 
ועשה שפרשה זאת יקראו כל עמ"י תמיד לפני יום פטירתו של משה בז' אדר ! 
כל אחד מאיתנו מבין איזו מסירות נפש נדרשה ממשה כדי לשמור על עם ישראל גם כשחטאו בחטאים חמורים. וזה מלמד אותנו מהי אהבת ישראל אמיתית.

 

יהי רצון שנלמד ונבין שלפעמים המוותר מרוויח הרבה יותר, ובזכות ההוספה באהבת ישראל נזכה לבניין בית המקדש בגאולה אמיתית ושלימה בקרוב ממש 

שבת שלום ומבורך! ("מרכז ניו יורק")

                                                      קוראים וקוראות יקרים. תקופת הרישום לגנים ובתי-ספר עומדת להסתיים. אתם כהורים קובעים את גורלם של ילדיכם לפי מסגרות הלימוד שתבחרו להם.
 
אין ויכוח שהחינוך התורני, המסורתי הינו הטוב ביותר להמשך החיים. הן למידות של דרך ארץ, כיבוד הורים, כבוד הזולת, מידת השמחה והיושר, מידת השלום וההימנעות ממחלוקות ומלשון הרע, כל אלה ועוד נלמדים היטב בבתי הספר התורניים. והן בשמירת המסורת. גם לימודי החול: מדעים ושפות, מוקנים בדורנו בחינוך התורני, ברמה גבוהה. כידוע לאנשי המקצוע. אין להתפתות לקירבת בית ספר או לחבר/ה שהולכים לחינוך אחר. ילדינו הם החשובים ביותר. וחינוכם הוא עיקר העיקרים. 
 
אנא, הורים יקרים, סבים וסבתות, אחים, קרובים, שכנים, כל מי שרוצה להיטיב עם כלל עמ"י ובפרט עם ילדי ישראל, למענם אם לא למענכם, רשמו אותם לחינוך הנכון, החינוך התורני. גילאי גן, יסודי ותיכון.
 
                                                                                                                   לסיוע ויעוץ: 1-800-550-300 (אפשרות להסעות).
 
 
 
 
 
 לשאלות – הארות (או להסרה, "הסר") במייל חוזר. בע"ה מופץ לעשרות אלפים כ"י.שתפו וזכו ! תודה רבה
 החיים בלתי צפויים, לכן תמיד אני אוכל קודם את הקינוח 
 
  ימלא ה' לטובה, את כל משאלות כל עם ישראל 

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!