ו׳ בשבט ה׳תשפ״ד

מזל שור לפי היהדות: כל מה שצריך לדעת על מזל חודש אייר, מזל שור

בני מזל שור שייכים ליסוד האדמה. הם יציבים, מחוברים לקרקע ונאמנים. יש בהם רצינות, כובד ראש ואחריות.

אבל רגע, זהירות! אם אתם בני מזל שור – כדאי לכם להיזהר מאד ממידת העצלות והכבדות שיכולה להשתרש בכם אם לא תלחמו בה כראוי.

מזל שור הוא המזל השני בגלגל המזלות. מכל 12 השבטים השבט המשתייך לחודש אייר הוא שבט יששכר שהתברך ע"י יעקב אבינו בברכה: "יששכר חמור גרם רובץ בין המשפתים", ההסבר: כמו שהחמור נושא את משא אדונו, כך גם בני שבט יששכר זוכים לשאת את עול התורה ולהיות נאמנים לבוראם.
בני מזל שור זקוקים לקרקע יציבה ובטוחה. הם אוהבים את השגרה, את המוכר ואת התלם בטוח.

 

מתנות וכלים שקבלו בני מזל שור

בני מזל שור הם טיפוסים אחראיים, רציניים ובוגרים. הם מתאפיינים בשיקול דעת ורצינות ולעולם לא יבזבזו את כספם על הבלים. הם אנשים הישגיים וחרוצים ולא נרתעים מעבודה קשה כדי להגיע ליעד שהציבו לעצמם.
הם דבקים במטרה שלהם, וזה מה שיעזור להם להשיג אותה. הם אנשים פרקטיים, מעשיים ואמינים, שואפים ליציבות ולחיים שקטים ורגועים ללא הפתעות בלתי צפויות.
בני מזל שור הם סמל היציבות ואפשר בהחלט לסמוך עליהם ועל ההבטחה שלהם.
יסוד האדמה המשויך למזל שור, גורם להם לקבל החלטות מחושבות ושקולות. הם לא אוהבים לקחת סיכון ויקבלו החלטה חשובה רק לאחר שבדקו היטב וביסודיות. הם מפחדים לטעות ולכן ייקחו את הזמן הדרוש להם לפני  שיגיעו להחלטה. הם רוצים להמנע מלהגיע למצב של בעיה באמצע הדרך, ולכן הזהירות שלהם תעזור להם להגיע להחלטה נכונה ללא סיכונים מיותרים.

 

נקודות חולשה הדורשות תיקון אצל בני מזל שור

בני מזל שור לא אוהבים להשתנות או לעשות מעברים בחיים, הם אוהבים להישאר במצבם הנוכחי. אבל חשוב שיזכרו כי התפקיד שלנו בעולם הוא לצאת מאזור הנוחות ולהילחם בטבעים שקיבלנו. הדבר היחיד שיכול לעזור לבני מזל שור להשתנות הוא התורה וכלליה. מטרות רוחניות חשובות הן אלה שידחפו אותם  לשינוי והתפתחות רוחנית חיובית.
יסוד האדמה המשויך למזל שור גורם להם לכבדות ולכן השינויים אצלם הם איטיים ויכולים לקחת זמן רב.
האיטיות שלהם עלולה להיות כנגדם כשמדובר בשינויים חיוביים שהם מתעכבים מליישם או כשמדובר בהזדמנות טובה עבורם. לכן, כשמדובר בהחלטה חיובית הם חייבים ללמוד לקפוץ למים ולא לבזבז זמן יקר.
בני המזל הם בעלי נטייה למחשבות דאגניות ומרגישים את כובד משא החיים על כתפייהם. מה שיכול לעזור להם להוריד את הנטל יהיה התחזקות בעבודת הביטחון בה'. חשוב להם לזכור כי לא הם אלה שמנהלים את העולם אלא הקב"ה. כל שמוטל עליהם לעשות זה להשתדל בגדר הטבע, אבל מכאן והלאה הם צריכים להרפות ולתת לקב"ה לנהל את העולם, כפי שנאמר "לא עלייך המלאכה לגמור".
בני מזל שור נוטים לעקשנות יתר ועליהם ללמוד להתגמש ע"י נתינה לאחר שתוכל לעזור להם לפתח את הרגישות הנדרשת.

על פי לוח השנה היהודי מזל זה הוא המזל השני משום שחודש אייר הוא השני בחודשים.

בני מזל זה משתייכים ליסוד האדמה ולכן לרוב יאופיינו כאנשים יציבים, רציניים, אחראיים ובוגרים. הם שקולים וחרוצים, ויש בהם גם הישגיות ורצון לעבודה קשה כי הם דבקים במטרתם.

בנוסף, הם פרקטיים ומעשיים, שואפים ליציבות ולא אוהבים הפתעות לא צפויות. אפשר תמיד לסמוך עליהם כי הם אמינים ואחראים.

הם חזקים נפשית ושקטים, מאד מאד סבלניים וקשה להוציאם מכליהם. פעמים רבות הם רגועים, שמחים ואופטימיים.

בני מזל זה מדודים ובודקים באופן מקיף ויסודי את האפשרויות לפני שהם מגיעים לכלל החלטה, כי הם מפחדים לטעות.

הזמן שבו הם מתלבטים ובודקים את האפשרויות הוא ארוך יותר, אך גורם לכך שלא ייתקלו בתקלות ובעיות בדרך שאליה החליטו לצאת.

 בגלל יציבותם ורצונם לשגרה קבועה בחייהם, הם לא אוהבים שינויים וחידושים. הם לא רוצים לצאת מאזור הנוחות ולהתנסות בדברים חדשים.

מה שיכול לסייע להם ולדחוף אותם מאותו אזור נוחות הוא התורה משום שמטרות רוחניות גבוהות יגרמו להם להגיע למקום של שינוי ויציאה מהשגרה המוכרת והבטוחה שלהם. הדברים יקרו לאט, כיאה למזל המשויך ליסוד האדמה, אך לבסוף הם יקרו ועליהם להיאזר בסבלנות.

בנוסף לכך, לעיתים, בגלל רצינותם ואחריותם לכל, הם חשים את כובד האחריות ונוטים לדאגה. הדבר שיכול לעזור להם בכך הוא התחזקות באמונה בה'. ה' הוא המנהל את העולם וכולנו ברואים בעולמו. לכן, יש לעשות השתדלות טבעית ואז להרפות ולסמוך על ה'.

מתנות וכלים

הטיפוסים של מזל שור הם טיפוסים מאוד בוגרים, רציניים ואחראיים.

הם לא יבזבזו את כספם בפזיזות, אלא יהיו שקולים ומדודים.

הם אנשים הישגיים, חרוצים ולא פוחדים מעבודה קשה כדי להגיע ליעד אותו הציבו לעצמם.

דבקות והתמדה מאפיינים אותם ואלה יעזרו להם בהשגת מטרותיהם.

הטיפוסים של מזל שור הינם אנשים פרקטיים, מעשיים ואמינים.

הם שואפים ליציבות ולחיים שקטים הזורמים על מי מנוחות ללא הפתעות בלתי צפויות.

הטיפוסים של מזל שור מסמלים היציבות ואם הם הגיעו לידי החלטה אפשר לסמוך עליהם שהם ימלאו אותה.

יסוד האדמה המשויך להם גורם להם לקחת החלטות מחושבות ושקולות. הם לא אוהבים לקחת סיכונים ויקבלו החלטה חשובה רק לאחר בדיקה מקיפה, זהירה ויסודית.

מתוקף היותם של בני מזל שור כמחושבים ושקולים הם מפחדים לטעות ולכן הם ייקחו את הזמן לפני שהם יגיעו להחלטה. הם לא מעוניינים להגיע למצב של בעיה באמצע הדרך, ולכן הזהירות שלהם תעזור להם להגיע להחלטה נכונה נטולת סיכונים מיותרים.

נקודות חולשה הדורשות תיקון

הטיפוסים של מזל שור לא מעוניינים להשתנות או לעשות מעברים בחיים, אלא להישאר במצבם הנוכחי. עליהם לזכור כי תפקידנו בעולם הוא לצאת מאזור הנוחות ולהילחם בטבע. האמצעי היחידי שיכול לעזור לבני מזל שור להשתנות הוא התורה, בבחינת "אין מים אלא תורה" כפי שאומרת הגמרא. מטרות רוחניות נעלות הן אלה שידחפו אותם אל מקום של שינוי והתפתחות רוחנית חיובית.

יסוד האדמה המשויך למזל שור גורם לכבדות ולכן השינויים אצל בני מזל שור הם איטיים ולוקחים זמן. לכן, יהיה עליהם להיאזר בסבלנות.

האיטיות המאפיינת אותם עלולה להיות בעוכריהם כשמדובר בשינויים חיוביים שהם מתמהמהים מליישם או כשמדובר בהזדמנות טובה הניקרת בדרכם, ולכן כשמדובר בהחלטה חיובית עליהם ללמוד לקפוץ למים ולא לבזבז זמן יקר.

הטיפוסים של מזל שור הם בעלי נטייה למחשבות של דאגה ומרגישים לעיתים משא כבד על שכמותיהם. מה שיעזור להם להסיר את הנטל יהיה התחזקות בעבודת הביטחון בה'. עליהם לזכור כי לא הם אלה שמנהלים את העולם אלא הקב"ה. כל שמוטל עליהם לעשות הוא השתדלות בגדר הטבע, אבל מכאן והלאה עליהם להרפות ולתת לקב"ה לנהל את הדברים, כפי שנאמר "לא עלייך המלאכה לגמור".

הם נוטים לעקשנות וצריכים ללמוד להתגמש ע"י הענקה ונתינה לאחר שתעזור להם לפתח את הרגישות הנדרשת.

 

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!