ו׳ בשבט ה׳תשפ״ד

מזל קשת לפי היהדות: כל מה שצריך לדעת על מזל חודש כסלו, מזל קשת

מזל קשת הינו המזל התשיעי בגלגל המזלות. גלגל המזלות הוא דימוי ציורי של כוכבי השמים, כמו גלגל הנחלק ל-12 מערכי כוכבים או "מזלות".

השבט המיוחס לחודש כסלו הוא בנימין ,שברכת יעקב אבינו אליו היא: "בנימין זאב יטרף בבקר יאכל עד ולערב יחלק שלל", כלומר שבני בנימין יהיו גיבורים, אבירי לב ובעלי מלחמה.

המאפיין הבולט ביותר אצל בני מזל קשת הוא הרצון בחופש ובדרור. בני מזל קשת לא מסוגלים לשאת את הרעיון שיכבלו אותם והרעיון של מחויבות מרתיע אותם.

תכונות אופי של מזל קשת

 

מזל קשת שייך ליסוד האש והוא מלא מרץ, התלהבות ורגש. הוא אוהב להיות עסוק ופעיל כל הזמן, אבל גם חסר מנוחה וקופץ ממשימה למשימה לפני שסיים את הראשונה. הוא משתעמם בקלות ובורח מחברת אנשים עצובים או חסרי שמחה.

התקשורת שלו עם הזולת היא מאד ישירה ואימפולסיבית והוא לא חושש לומר את האמת בפנים.

בני מזל קשת הינם אנשים שאוהבים להרחיב אופקים וללמוד. הם מרבים לקרוא ולהתעניין כמעט בכל נושא.  יש להם גם יצר הרפתקנות מפותח שדוחף אותם אחר חיפוש אתגרים.

עליהם ללמוד לא להתפתות אחרי כל אתגר מזדמן ולדעת לקחת אחריות על עצמם ועל מעשיהם ולא להגרר לשאננות יתר ולאופטימיות לא מקדמת.

לבני מזל קשת יש אינטליגנציה גבוהה מאד והרבה חכמת חיים. למרות זאת, הם זקוקים ללחץ על מנת להגיע להצלחה. הם מחפשים גירויים, התלהבות וסיפוק מיידי בכל מחיר, עד שלפעמים המטרה יכולה להישכח מהם. כישלונות עלולים להוביל אותם לרגשות אשמה קשים, אך עליהם ללמוד להשתחרר מהם למרות הכל.

יסוד החודש הוא יסוד האש.

יעקב אבינו מברך את בנימין: "בנימין זאב יטרף בבקר יאכל עד ולערב יחלק שלל", ושבט זה נחשב שייך לחודש כסלו. מהות הברכה היא כי בני השבט יהיו אמיצים וחזקים.

נראה כי יותר מכל בני קשת שומרים מאד על החופש שלהם. הם לא מסוגלים לשאת כבילה ומחויבות עלולה להרתיע אותם.

בני מזל זה הם שאפתניים מעאד ותמיד מסתכלים רחוק. יש להם כוח גדול לתפילה, והם צריכים לזכור להשתמש בכוח זה. יש להם גם היכולת להתעלות מעל הטבע, כלומר – מעל לדברים המאפיינים אותם לרוב.

הם מלאי שמחת חיים, התלהבות וחיוניות. כמו כן, הם אופטימיים ואוהבים לראות את הטוב שבחיים.

זאת ועוד, הקשתים רודפי צדק ותמיד מבקשים את האידיאליזציה.

הם מאד אוהבים להתעסק בפעילויות חסד, גמילה ונתינה לאחר ומשקיעים בכך את מיטב כוחם.

בני חודש כסלו הם רחבי לב ואינטליגנטים. הם ישאבו את המידע שלהם ממקורות שונים היות והם רחבי אופקים.

קשה להם להרגל לשיגרה או לקיבעון, והם תמיד יבקשו את השחרור והחופש. עליהם ללמוד להצליח לחיות גם תחת מסגרות מתוחומות שדורשות מהם אחריות.

הם אנשים חמים שמתלהבים במהירות, אך גם עלולים לומר דברים שיפגעו באחרים בלא שימת לב. עליהם לשים לעצמם יותר סינונים ולהיות שקולים בדבריהם ומעשיהם.

כמו כן, בגלל יצר ההרפתקנות שבתוכם, לפעמים הם נוטים לקחת החלטות שגויות שעלולות לסכן אותם או את הסובבים. לכן, עליהם לשים לב ולהיות זהירים ומחושבים יותר.

מתנות וכלים של בני מזל קשת

חודש כסלו הינו חודש של אורות שחוגגים בו את חג החנוכה, והמצווה העיקרית בחנוכה היא הדלקת הנר. לכן, היסוד המשפיע ביותר בחודש כסלו, דהיינו על בני מזל קשת, הוא יסוד האש.

השלהבת תמיד תפנה כלפי מעלה וכך גם הם בני מזל קשת שתמיד מלאים בשאיפות ומסתכלים קדימה אל האופק המלא בשאיפות נוספות.

בני מזל קשת ניחנו בכוח תפילה עוצמתי, ועליהם להשתמש במתנה גדולה זו. בני מזל הקשת ניחנו באופטימיות, שמחת חיים וחיוניות. התלהבות מהחיים עצמם מאפיינת את בני מזל קשת ורוח של אנרגיה חיובית תורגש במחיצתם.

בני מזל קשת הם אנשים מוסריים, רודפי צדק ואמת ששואפים לאידיאליזם. הם בעלי חסד, רוחב לב ואוהבים לעזור לאחר. בני מזל הקשת מוכנים להשקיע מזמנם ומכוחם למען האחר ומוכנים להירתם לפרויקטים של חסד והטבה.

הנולדים בחודש כסלו הם אינטליגנטיים, אוהבים ללמוד דברים חדשים ובעלי עניין בתחומים נרחבים. גישתם לחיים של בני מזל קשת הינה רחבת אופקים, ולכן הם יחפשו לדלות ידע ממקורות שונים ובנושאים שונים.

לבני מזל קשת יש את היכולת להתעלות מעל הטבע שלהם, כמו שקרה בנס החנוכה שבו מעטים ניצחו רבים.

נקודות חולשה הדורשות תיקון אצל בני מזל קשת

בני מזל קשת מתקשים לקבל החלטות מחייבות או להתרגל לרעיון של קבעון ושיגרה ארוכת טווח. בני מזל הקשת רוצים את החופש, השינוי והחידוש. כדי להצליח ולפרוח בחייהם, הם חייבים ללמוד לקבל מסגרת תוחמת. המסגרת לא יכולה להיות הדוקה מדי כי אז זה יהיה עבור בני מזל הקשת כקציצת הכנפיים, ועליהם להתאמן במושג של קבלת אחריות.

בני מזל קשת צריכים להבין שמסגרת ומחויבות הם חלק בלתי נפרד מחיי אדם בוגר, ואילולא המסגרת הם עלולים ללכת לאיבוד. המסגרת צריכה להיות קיימת ותוחמת במידה הנכונה ואז הם יוכלו להצליח יותר בחייהם ולהגיע ליותר הישגים.

בני מזל קשת הם אנשים סוערים וגועשים, אשר זורקים חצים לכל הכיוונים, והמסגרת היא זו שתנתב עבורם את הכיוון ותוביל אותם ליעדים מוגדרים ונכונים.

האמצעי שיעזור לבני מזל הקשת לקבל את רעיון המסגרת והמחויבות הוא שינוי מחשבתי שאומר – מה שקיים כרגע בחיי הוא האופציה היחידה הקיימת עבורי. גישה זו תגרום להם לחוש יותר מסופקים ושמחים בנמצא בחייהם.

בני מזל קשת עלולים להיות ישירים מאוד בדיבורם עם האחר ולפגוע בלי משים ברגשות הזולת. הם מבטאים כל מחשבה החולפת במוחם ללא סינון מקדים, ולכן בני מזל קשת צריכים להיות יותר זהירים ושקולים בדיבורם.

בבני מזל קשת קיים דחף הרפתקני שעלול להוביל אותם להחלטות ברות סיכון וחסרות אחראיות, ולכן על בני מזל קשת ללמוד לרסן את הדחף וליטול יותר זהירות בניהול חייהם.

 

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!