ו׳ בשבט ה׳תשפ״ד

מזל טלה לפי היהדות: כל מה שצריך לדעת על מזל חודש ניסן, מזל טלה

מזלו של חודש ניסן הוא מזל טלה המשתייך ליסוד האש. מהן נקודות החוזקה והחולשה של בני מזל טלה? להלן כמה מאפיינים של בני מזל טלה שיועילו לכם

מזל טלה הוא המזל הראשון בגלגל המזלות. בני מזל טלה נולדו בחודש האביב שמראה על התחדשות ולכן הם יאהבו התחלות חדשות והתחדשויות.
באמצע חודש ניסן, כשמזל החודש נמצא בשיא שלו, אנו חוגגים את חג הפסח שהפנימיות שלו היא שליטה ביצרים כמו מלך המולך על דחפיו ותאוותיו.
המלכות שמאפיינת את בני מזל טלה צריכה להיות מנווטת למטרה טובה של שליטה על התאוות, הדחפים והיצרים ובכך תעזור להם להגיע למטרה האמיתית של מלכות ראויה.

תכונות אופי חיוביות של בני מזל טלה

חודש ניסן הוא החודש הראשון לחודשי השנה על פי התורה. לכן, ילידי חודש זה מתאפיינים בתשוקה להוביל ולהיות ראשונים בכל תחום ובכל סיטואציה.
בני מזל טלה בורכו בשמחת חיים, מרץ וחיוניות. הם אנשים תוססים ושמחים, מלאי אנרגיה ורוח חיים. הם מקרינים סביבם תחושה של קלילות ורעננות. הם יכולים למצוא את עצמם בעבודה עם אנשים וילדים, או כאלה הזקוקים לתמיכה, משום שהם יקבלו מכך סיפוק רב.
בני מזל טלה הם אנשים בעלי יוזמה, חריצות וכושר ביצוע שעוזר להם לממש את הרצונות שלהם ולהצליח.
בני המזל הם אנשים מעשיים הלוקחים אחראיות בכל מצב, מחויבים למשימה ומנהלים אותה בהקפדה ובמהירות.
יש בהם תכונת אומץ ואסרטיביות בריאה, יש להם אנרגית נעורים ללא קשר לגיל, והם יתחילו כל פרויקט בהתלהבות יתרה.
הם ילחמו על אי צדק או עוולה הנגרמת לאחר ויעשו זאת בלהיטות והתלהבות.
הם לא פוחדים מאתגרים ויחד עם הנחישות והאופטימיות שיש להם, הם יצליחו להתמודד עם הכל.
נקודות חולשה אצל בני מזל טלה

בגלל שבני מזל טלה נחשבים לאנשים שאפתניים במיוחד הם עלולים מחוסר שימת לב, לדרוך על אחרים בדרך למטרה שלהם. לכן עליהם להיות מודעים לכך ולהיזהר  מלפגוע באחרים בדרך ליעד.
יסוד האש שבו מאופיין מזל טלה גורם להם לרצות לרוץ קדימה אל עבר השאיפות שלהם, אבל כדי לא לאבד שליטה על המציאות הם יהיו חייבים להתרגל לקצת יותר יציבות שתאזן אותם.
בני מזל טלה מתקשים להודות בטעויות ולכן הם צריכים לפעמים לקבל בהכנעה את טעותם ולהודות על האמת.
דבר נוסף שבני מזל טלה מתקשים בו הוא הכרת תודה. יסוד האש שקיים בהם יוצר אצלם רצון לגדלות יתרה והם חושבים כי הכרת תודה עלולה להתפרש כחולשה, ולכן הם עלולים להיות לעיתים כפויי טובה.
הם אומרים בישרות את מה שהם חושבים ללא מסננים, מקבלים החלטות בלי לבדוק לעומק את כל האופציות ומגיבים בצורה אימפולסיבית וחסרת אבחנה. הם אוהבים לראות תוצאות במיידי ורוצים לראות שדברים מתבצעים במהירות, הם צריכים ללמוד להתאזר בסבלנות

חודש ניסן סימנו מזל טלה ומי מי שנולד בו יהיה סוג של "מלך", הרוצה להוביל, ולהיות בראש. מלכות מציבה אתגרים לא פשוטים ואחד מהם הוא היכולת להשתמש במלוכה
על מנת למלוך על האגו, התאוות והרצונות. ובני מזל צריכים לקחת את תכונת המלוכה, כדי למלוך על תאוותיהם ורצונותיהם, להשתחרר מהעבדות לתאוות.
זו הסיבה שבאמצע החודש אנו חוגגים את "חג החירות" – חירות מהתאוות. על פי תורת הקבלה, השנה מחולקת לארבע עונות כנגד ארבע אותיות השם המפורש – יהו"ה.
האות הראשונה (י') מייצגת את האביב ואת ספירת חכמה, המיוחסת ליסוד האש. הכוכב השולט במזל טלה הוא מאדים (מארס). שמאז ימי קדם שימש
סמל למלחמה ושפיכות דמים. בני מזל זה מצויים ב"מלחמה" – הם סולדים משיגרה חונקת וילחמו נגד מגבלות ומעצורים.

מזל טלה שייך לקבוצת מזלות האש, וכשם שהאש מפיצה אנרגיה עצומה כך אף בני מזל טלה יהיו עם אש פנימית ואנרגיה אישית שופעת.
יסוד האש המאפיין את המזל משפיע באופן ניכר על הגאווה והאגו. אכן, ידוע כי לאגו קיים גם צד חיובי – מדברן ומעורר לפעולה ואלמלא היה קיים לא ניתן
לצאת למסעות חדשים ולפרוץ את גבולות הידע הקיימים ולהרחיב את ראיית העולם. לפיכך מזל טלה, מבין כל המזלות, הוא בבחינת היוזם והמניע לפעולה
ומתאפיין במרץ ובתעצומות נפש שייחודים לו בלבד. ניתן למצוא רמזים נוספים לכוחו של מזל טלה בשמו. "טלה" בגימטרייה 44, וכך גם המילה דם. תהלוכת הדמים בגוף
האנושי מלמדת על חיים וזרימה של שפע. כך משפיע המזג החם של הטלאים על כולנו בתקופה זו. עם כניסתו שלך חודש ניסן שבו אנו מקבלים מעין "דמים"
חדשים שחודרים לחיינו וממריצים אותנו בא חודש האביב ומעיר את הטבע בכללותו משנת החורף ומזרים לעולם אנרגיה של התחדשות שמניעה את גלגל החיים.

לעומת זאת יש באגו גורם אכזרי ומעוור המצמצם את האדם לראות את טובתו האישית בלבד אפילו אם זה בא על חשבון טובת האחר ובכך מונע מלראות את
מצוקת הזולת ואף לנהוג בו בחוסר רגישות. לפיכך בני המזל הטיפוסיים עלולים ליפול למקום שבו "הרצון לקבל לעצמי" אוחז בנפשם וממסך את המציאות שמחוץ להם.
יש בתוכם המון רעש פנימי וחוסר מנוחה שלא מותירים מקום להכיל אינפורמציה המגיעה מבחוץ. לפיכך, ידוע שבני מזל טלה נוטים "ללכת עם הראש בקיר" והם אינם
לומדים מטעויות לכן, לעיתים קשה לחיות עימם הואיל והם עלולים למרוד ולפרוק עול מתוך אימפולסיביות להיות מרדנים ללא תקנה, ילדותיים וחסרי רגישות. יחד עם זאת
הם מתאהבים בקלות ומתלהבים כילדים ובנפשם יהיו צעירים לנצח, ולכן מי שסולד משעמום כדאי שיהיה במחיצתם. על שותפי הטלאים להבין שאלה מטבעם מוכרחים להיות בראש.
כדאי אפוא להפקיד בידיהם תפקידים שבהם ירגישו מובילים ומובטח שיבצעו מלאכתם נאמנה וביסודיות. לעומת זאת במרוצתם קדימה יסירו כל מכשול העומד מולם בכל מחיר.
חכמת הקבלה נותנת שיעור ותיקון לבני מזל טלה ומלמדת שעליהם לנהוג בענווה ולגלות רגישות ואכפתיות כלפי הזולת. לתת דרור וביטוי מעשי לאהבה הבוקעת מהלב. להימנע מכעסים
והתפרצויות זעם. לגלות סבלנות ואורח רוח בדרך להגשמת המטרה. מזל טלה מתאפיין בפוטנציאל של אנרגיה רוחנית גבוהה מאוד וצריך לדעת לתעל את האנרגיה המתפרצת לכיוונים חיוביים.
ללמוד להאט את קצב החיים המהיר ואת הריצה המתמדת אחר הדחפים הפנימיים. עליו לרסן את הטבע המלחמתי ולהיות הגיבור הכובש את יצרו. עליו ליישם את כוח ההתנגדות-סוף מעשה במחשבה תחילה.
להקשיב היטב לתחושות הבטן הן בד"כ אינן טועות ואז ירגיש את החדווה האמתית וטעם החיים .עם תחילתו של חודש ניסן, כל אחד מאתנו יכול להתחבר לכוחו של הטלה שמסמל את ההתחדשות המתבקשת,
וזה גם סודו של חג הפסח – היציאה מעבדות לכבלי העבר אל חירות והתחדשות שהנפש עורגת להם.

מתנות וכלים

חודש ניסן הוא חודש האביב, דהיינו אב ל-י"ב חודשי השנה, כלומר הוא החודש המוביל והראשון לחודשי השנה. וכאמור, מזל טלה הינו המזל הראשון בגלגל המזלות, לכן,
ילידי חודש האביב מתאפיינים ברצון להוביל ולהיות ראשונים בכל תחום ובכל סיטואציה.

בני מזל טלה מתאפיינים בשמחת חיים, מרץ וחיוניות. הם אנשים תוססים, מלאי אנרגיה ורוח חיים. הם מקרינים רוח של קלילות ורעננות. עבודה שתתאים להם תהיה עבודה עם אנשים ובעיקר עם ילדים, אנשים מוגבלים או קשישים הזקוקים לחיוכים ולשמחה של בני מזל טלה.

בני מזל טלה הם אנשים בעלי יוזמה, חריצות וכושר ביצוע המטיב עם הרצון בקרבם להצלחה.

הטיפוסים של מזל טלה הם אנשי מעשה הלוקחים אחראיות בכל מצב ומובילים אל הפתרון כשהם מחויבים למשימה ומנהלים אותה בהקפדה ובמהירות.

נכרת בהם תכונת אומץ הלב ואסרטיביות גם כן בולטת בהם. נושבת בהם אנרגית נעורים ללא קשר לגילם, והם יתחילו כל פרויקט בסערה של התלהבות.

בני מזל טלה ילחמו בעורם על אי צדק או עוולה הנגרמת לאחר ויעשו זאת בלהיטות והתלהבות.

הם לא מפחדים מאתגרים ועם הנחישות והאופטימיות המאפיינים אותם הם יצליחו להתמודד מול הניצב מולם.

נקודות חולשה הדורשות תיקון

בעקבות השאפתנות הבוערת בקרבים הם עלולים מחוסר שימת לב לרמוס אחרים בדרך ליעד, לכן עליהם להיות מודעים לכך ולהיזהר לא לפגוע באחרים בדרכם ליעד.

יסוד האש של מזל טלה גורם להם לרצות לרוץ קדימה אל עבר השאיפות שלהם, אך על מנת לא לאבד שליטה וכיוון הם יהיו חייבים לאמץ קצת יותר יציבות שתאזן אותם.

בני מזל טלה מתקשים להגיד "טעיתי ואתה צודק" ולכן הם צריכים לפעמים לקבל בהכנעה את טעותם ולהודות על האמת.

דבר נוסף שבני מזל טלה מתקשים בו הוא הבעת הכרת הטוב. יסוד האש שבהם יוצר רצון להתרוממות והם חשים כי הודיה עלולה להתפרש כחולשה, ולכן הם עלולים לנטות לכפיות טובה.

הטיפוסים של מזל טלה אומרים ישר מה שהם חושבים ללא סינון מקדים, מקבלים החלטות ללא חשיבה מעמיקה ומגיבים בצורה אימפולסיבית ופזיזה, ולכן עליהם להשתדל להיות יותר שקולים ומתונים.

הם אוהבים לראות תוצאה מיידית ורוצים לראות שדברים מתבצעים במהירות, ולכן הם צריכים ללמוד להתאזר לפעמים בסבלנות.

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!