ו׳ בשבט ה׳תשפ״ד

מזל דלי לפי היהדות: כל מה שצריך לדעת על מזל חודש שבט, מזל דלי

בני מזל דלי הינם בעלי מזג סוער מאוד, הם נועזים ומקוריים, מחפשים חידושים מסעירים וחותרים לעצמאות וחופש. הם בעלי כריזמה ורוכשים לעצמם ידידים במקומות רבים. הם מתאימים לחולל מהפכות חברתיות, יש להם את המעוף לכך וגם את המרץ.
בן מזל הדלי ימשך לכיוון של מנהיגות, או כל תפקיד ביצועי, הכרוך בפעילות אקטיבית ומה שחשוב לא פחות – מקום בולט במרכז הבמה הציבורית, ולצורך כך יסתייע הדלי בעקשנותו המפורסמת. הוא לא יתפעל ממה שהציבור חושב עליו ואף את עצת הקרובים לו ייקח בעירבון מוגבל.
בני מזל דלי נמצאים במצב רגיש, יש להם פוטנציאל רב, בכוחם לסחוף אנשים רבים אחריהם, אך הם עלול להתלהב כל כך מהרעיונות הגדולים עד כדי זלזול באדם הקטן.

בן מזל דלי הינו אינטלקטואל- שוחר חופש, גישתו לילדיו ליברלית ופתוחה, והוא יעודד את ילדו לעצמאות כבר מגיל צעיר. הוא יחשוף את ילדיו כבר מגיל צעיר לידע תיאורטי ולרעיונות מתקדמים, ויטפח כל כשרון המוצא ביטוי אצל הילד. הדלי סולד מעונש גופני, ולרוב יוכל לפתור כל בעיה דרך הבנה והגיון בריא.

שימוש באלימות כלשהיא מעורר את התנגדותו הטבעית של בן מזל דלי. הוא ינהג בהגינות מרבית עם ילדיו ויגדלם לפתח סובלנות ויחסי אנוש טובים תוך תרבותיות ונימוסי חברה. בבסיס מערכת היחסים בין ההורה לילד, מצוי קונפליקט במישור הרגשי. מאחר שהדלי מתרחק ממערכת רגשית אמיתית, הוא עלול שלא לבטא באופן חם את רגשותיו, הוא יבטא את רגשותיו דרך השכל ומצפה שיבינו את מחמאותיו הרציונאליות. הוא יודע להיות גם הורה וגם חבר, ולא סתם חבר אלא חבר אמיתי.

פרק התהילים המקושר לבני מזל דלי – פרק כ"ג, אמרו אותו מידי יום:

{א} מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:
{ב} בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:
{ג} נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:
{ד} גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:
{ה} תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:
{ו} אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים

* בני מזל דלי הם אנשים שאפתניים מאוד, כמו שנאמר "ארוממך ה' כי דליתני" (תהילים, פרק ל), מלשון התרוממות והתנשאות.
* בני מזל דלי מאופיינים בכישרון לאומניות, יצירתיות ומקוריות.
* הם מגלים סובלנות לעמדתו השונה של האחר, פתוחים לכל רעיון חדש או חשיבה שונה. הטיפוסים של מזל דלי יהיו בדר"כ יהיו שונים בדעותיהם, במראם ובחשיבה שלהם.
* הפתיחות אצל בני מזל דלי מתבטאת גם ברצון שלהם להכיר ולשוחח. הם מאוד חברותיים ופתוחים לאחר. כמו כן, הם סקרנים מאוד, רוצים לדעת ולחקור ומגלים עניין בנושאים רבים.
* מזל דלי הוא שייך לייסוד האוויר הקשור לנושא הדיבור, ולכן בני מזל דלי הם בעלי כושר התבטאות ומוצלחים בנושא התקשורת. הם אנשים כישרוניים מאוד ואינטלקטואליים.
* בני מזל דלי הם אנשים אידיאליסטיים השואפים לצדק ואחווה. טיפוסים של מזל דלי יצאו מגדרם למען תיקון עוולה הנגרמת לאחר ודוגלים בתיקון החברה והפיכתה לשוויונית.

* שורש העבודה הרוחנית של בני מזל דלי הוא היא צורת האכילה שלהם. חכמים לימדונו שעל מנת לדעת מי האדם שמולנו יש לבחון אותו בשעת הסעודה ולראות עד כמה הוא שקוע באכילה עצמה.
* לבני מזל דלי יש נטייה לתאוות האוכל, ולכן עליהם לנסות לעבוד על נושא זה בבחינת "צדיק אוכל לשובע נפשו ובטן רשעים תחסר" (משלי, פרק יג, פס' כה).
* בני מזל דלי עלולים לסבול מתחושת דלות וריקנות. הם בצורה סימבולית עלולים להיות מרוקנים ממים ונאמר "אין מים אלא תורה". כלומר, בני מזל דלי חייבים להכניס לחייהם את התורה על מנת שהם יוכלו לחוש תחושת מילוי וסיפוק.
* בשיא החודש אנו חוגגים את חג האילנות, ט"ו בשבט, ונאמר "כי האדם עץ השדה" (דברים, פרק כ, פס' יט). כלומר, העץ מסמל צמיחה וגדילה וכך גם תפקיד האדם בעולם הוא להתפתח רוחנית במשך כל ימי חייו. התורה היא זו שתסייע להם לגדול רוחנית ולמלא את עולמם הפנימי.
* סיסמתם לחיים של בני מזל דלי היא: "חיה ותן לחיות". הם אוהבים את החופש ואת המרחב שלהם. בן מזל דלי אינו נשלט על ידי  מוסכמות ולכן מאופיינים כפורצי מסגרת. חשוב להם מאוד לשמור על העצמאות והייחודיות שלהם. לכן, בני מזל הדלי צריכים להבין שמסגרת ומחויבות הם חלק מחייו של אדם בוגר ודווקא המסגרת התוחמת היא זו שתנתב אותם ותעזור להם להגיע למימוש שאיפות והישגים.

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!