ו׳ בשבט ה׳תשפ״ד

מזל דגים לפי היהדות: כל מה שצריך לדעת על מזל חודש אדר, מזל דגים

מזלו של חודש אדר הוא מזל דגים המשתייך ליסוד המים. מהן נקודות החוזקה והחולשה של בני מזל דגים? להלן כמה מאפיינים של בני מזל דגים שיועילו לכם לפתח מודעות עצמית

מזל דגים הוא המזל השנים-עשר מתוך גלגל המזלות. השבט השייך לחודש אדר הוא שבט נפתלי שבורך מיעקב אבינו בברכה: "נפתלי אילה שלחה הנתן אמרי שפר", שזה אומר שנחלתו של שבט נפתלי תבכר ותבשיל את פירותיה במהירות רבה כמו אילה שרצה מהר, ושהם יזכו לבשר בשורות טובות לעם ישראל.
העבודה הרוחנית הגדולה של חודש אדר היא עבודת השמחה, כמאמר חז"ל: "משנכנס אדר מרבין בשמחה". אצל בני מזל דגים קיימת משיכה רבה להנאות העולם הזה, אך הם צריכים לזכור כי השמחה האמתית תגיע אליהם רק מתוך חיבור ודבקות באמת הפנימית שלהם וחיבור לייעודם בעולם.

מתנות וכלים של בני מזל דגים

מקום חיותו של הדג הוא במים. מים מייצגים ע"פ הקבלה חסד ונתינה. לכן, אצל בני מזל דגים  קיימות תכונות של השפעה, הענקה ואהבה לאחר.
הם אוהבים לעזור לזולת ולהעניק תמיכה נפשית. הם מזדהים באופן מובהק עם הזולת, מראים אכפתיות רבה וסולחים מהר מאד על טעויות של אחרים.
מזל דגים הוא המזל היחיד מבין מזלות שקרויים על שם בע"ח שנקרא בלשון רבים, וזאת מכיוון שיש בו ניגודיות שהיא למעשה הייחודיות שלו. בזכות הניגודיות שקיימת בהם הם מצליחים להבין מורכבויות שאחרים יתקשו.
בני מזל דגים קיבלו אינטואיציה גבוהה מאוד והם יכולים לשים לב לכל הפרטים הקטנים והנסתרים. הם יכולים להבין מניעים חבויים ולקרוא דברים בין השורות.

נקודות חולשה אצל בני מזל דגים הדורשות תיקון

האות המייצגת שאת חודש אדר היא האות ק' – המסמלת את השקר. השקר, כמו האות ק', עומד על רגל אחת ללא יציבות. המהות העיקרית של השקר היא חקיינות הנדמת לאמת. לכן, המאפיין של בני מזל דגים בעניין הזה הוא שהם מנסים תמיד לרצות את הסביבה שלהם ויעשו זאת באופן כ"כ טוטאלי כך שיהיו מסוגלים לקבור את אישיותם העצמית ולנהוג ע"פ מה שהחברה והסביבה מצפה מהם. הם תמיד יחפשו אישור למעשיהם ולהתנהגותם מהסביבה החיצונית וישתוקקו שכולם יאהבו אותם ויהיו מרוצים מהם. הם יראו כלפי חוץ את מה שהחברה רוצה מהם ולא את מי שהם באמת. לכן, בני מזל דגים צריכים לעשות שינוי פנימי עמוק בגישתם לחברה שסביבם ולהגיע להבנה שהם יצליחו לחוש סיפוק אמיתי רק כשהם יפסיקו לחיות ע"פ צפיות החברה ויתחילו להיות נאמנים לעצמם.
דג, בניגוד לחיות אחרות, הוא בעל חי המסוגל לאכול את בני מינו ואפילו את ילדיו. לכן, בני מזל דגים צריכים להיזהר ממידת האכזריות שיכולה להיות קיימת אצלם, הנובעת מקונפליקטים פנימיים וניגודים הקיימים בהם.
יסוד המים המשתייך למזל דגים הוא יסוד שקשור להנאות העולם הזה. לכן, בני מזל דגים עלולים להמשך מאוד לתאוות העולם הזה. בעולם השקר, שהוא שם נרדף לעולם הזה, מילוי התאוות דומה לשתיית מים מלוחים המסוגלים להרוות את הצימאון לרגע אחד בלבד, אך ברגע הבא הם מביאים לצימאון נוסף וקשה יותר. התיקון העיקרי של בני מזל דגים הוא להצליח להסתכל מחוץ לחיצוניות המושכת שהעולם הזה מציג כלפי חוץ. הדרך היחידה בה הם יוכלו למלא את הריקנות לאחר מילוי הנאה רגעית היא רק ע"י התחברות לאמת הפנימית שבהם ולתפקידם וייעודם בעולם הזה.

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!