ו׳ בשבט ה׳תשפ״ד

מזל גדי לפי היהדות: כל מה שצריך לדעת על מזל חודש טבת, מזל גדי

מזל גדי הינו המזל העשירי בגלגל המזלות, הכוכב השליט של מזל גדי הוא כוכב שבתאי.

 השבט המיוחס לחודש טבת הוא שבט דן שברכת יעקב אבינו אליו היא: "יהי דן נחש עלי דרך שפיפון עלי אורח", כלומר שהם אלה שינקמו באויביהם של ישראל כנחש והם אלה שיעמדו כבריח וימנעו משונאי ישראל להיכנס לא"י ולפגוע בעם ישראל.

המאפיין הבולט במיוחד אצל בני מזל גדי הוא השאפתנות העוצמתית הקיימת בהם. גם אם יש קשיים או מכשולים – הם לא יגרמו להם לסגת והם ימשיכו לצעוד בעקביות אל עבר היעד.

מזל גדי משוייך לחודש טבת על פי גלגל המזלות היהודי. בני מזל גדי ניחנו בחוש אחריות מפותח והם חשים אחריות כבדה כבר מגיל צעיר מאד. ההרגשה שלהם היא שאם הם לא יעשו, אף אחד לא יעשה במקומם. הם אנשים רציניים, חזקים ויציבים מאד. בני מזל גדי הם אנשים תכליתיים ומעשיים ויחד עם זאת, עקשנים, קשוחים, מופנמים וסגורים.

מזל גדי משתייך ליסוד האדמה, עפר, ולכן אין בהם הרבה רגש. הם מתבוננים על העולם בצורה אנליטית והגיונית, מה שיכול לגרום להם לקשיים חברתיים לעמות זאת, הם בעלי חשיבה מעולה שיכולה לעזור להם להגיע בקלות לתפקידים בכירים ולמשרות מכובדות.

 

התיקון לבני מזל גדי

היהדות מלמדת אותנו כי "אחרי הפעולות נמשכים הלבבות", ומה שמעצב את אישיותינו זה לא המחשבות שלנו אלא המעשים שאנו עושים בפועל. השיטה הזאת יכולה להעניק לבני מזל גדי את היכולת לפרוץ את המעגלים בו הוא שרוי. מכיוון שבן מזל גדי שאינו נוטה לרגש וחום, עליו להתחיל לתרגל התנהגות רגשית וחמימה שיכולה גם לשנות את טבעו ואופיו. ריבוי מעשי חסד וצדקה יכולים לגבור על צד הקמצנות הטבוע בו. יחד עם החריצות שטבועה בו והעקשנות הבלתי מתפשרת,הוא יהיה מסוגל לשנות כל דבר ואפילו את אופיו.

 

מזל גדי בחיי המשפחה

מכיוון שבני מזל גדי מאד ביקורתיים כלפי עצמם, הם גם מתקשים להאמים שאחרים אוהבים אותם באמת. בגלל חוסר האמון שלהם, הם זקוקים להערכה רבה יותר מאשר לאהבה. הדומיננטיות של בני מזל גדי במעורבות חיי הילדים שלהם עשויה לעודד אותו להישגיות ולהצלחה. לבן מזל גדי היה קשה יותר להביע גילויי אהבה וחיבה כלפי ילדיו והוא עלול להתגלות כקשוח ונוקשה כלפיהם.

 

תכונות שונות של בני מזל גדי

בני מזל גדי נוטים להיות תובעניים כלפי עצמם וכלפי הזולת, הם מחושבים וזהירים, שאפתיים ויחד עם זאת ספקניים ביותר. הם חוששים לקחת סיכונים ומנהלים את כספם בצורה מאוזנת ובוגרת. בני מזל גדי גם מתאפיינים באופי ביישני וסגור.

"מזל גדי" הינו פרק נ"ט, המתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. סגולה מהזוהר לפתיחת מזל גדי היא קריאת "ביום העשירי" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים סו-עא).

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!