ו׳ בשבט ה׳תשפ״ד

מזל בתולה לפי היהדות: כל מה שצריך לדעת על מזל חודש אלול, מזל בתולה

מזל חודש אלול הוא מזל בתולה, השישי מתוך גלגל 12 המזלות היהודי. מזל החודש נקרא כך, לפי דברי הפסוק: "שובי בתולת ישראל" – סמל לחזרה בתשובה המתאימה לימים אלו של חודש הרחמים והסליחות.

המאפיין העיקרי של בני מזל בתולה הוא השאיפה לשלמות – פרפקציוניזם – בלשון העם. בני המזל מתאפיינים בדייקנות ובסדר מופתי והם לא אוהבים "פיקשושים".

 

תכונות אופי חיוביות של בני מזל בתולה

 

בני מזל בתולה מתאפיינים כאמור, ביסודיות ודייקנות ולכן הם מקבלים החלטות בצורה מושכלת ולאחר בדיקות מעמיקות של הנושא. הם גם מתאפיינים בחקירה וירידה לפרטים הקטנים, מה שעוזר להם בשמירת התורה והמצוות.

לבני המזל יכולת מופלאה של סדר וארגון ויכולת זיכרון מן המצויינות ביותר וכן כושר דיבור מעולה. הם אנשים בעלי אחריות גדולה ומבצעים כל משימה על הצד הטוב ביותר שיכול להיות. הם בני אדם מעשיים, רציניים וחרוצים, אשר אוהבים להיות בעשייה ולא פוחדים גם מעבודה קשה מאד או פרויקט מאתגר. בני מזל בתולה הם אנשים הקשובים לצרכי הזולת וימהרו לתת ולהעניק משלהם לאחרים.

 

נקודות הזקוקות לתיקון אצל בני המזל

 

מזל בתולה משתייך ליסוד העפר, העשוי מחלקיקים קטנים. כך בני המזל, הם בעלי נטייה לפרק כל נושא לפרטים קטנים מאד ולא מפספסים אף פרט, גם השולי ביותר. תכונת אופי זו עלולה ליצור אצלם נטיה לביקורתיות יתר וקטנוניות. הביקורתיות שלהם יכולה להיות מופנית כלפי אחרים וכן כלפי עצמם.

השאיפה לשלמות של בני המזל, יכולה להוות מעמסה על חייהם, כי אף פעם לא ניתן להגיע לשלמות אמיתית בכל התחומים. הפרפקציונזם יכול גם לגרום להם לתסכול, מכיוון שלא כל דבר יכול להסתדר בדיוק כפי שרצו. אנשים אלו חייבים ללמוד להתנהל ברוג ולקבל כל מצב בחיים כפי שהוא בלי לדרוש את השלמות בכל תחום.

לבני המזל יש קושי להביא את הידיעות שלהם לכדי מעשה ולכן יכולים להיווצר אצלם קונפליקטים של מאבקי כח פנימיים, כח קיים אצלם קושי במימוש הרצונות והמחשבות שלהם.

כאשר הם ילמדו איך מיישמים הלכה למעשה את השאיפות שלהם וידעו איך מחברים בין המחשבות למעשים ולנתב את כל כוחותיהם למקום הנכון, הם יוכלו ביתר קלות להגיע לרמה הרוחנית שהם שואפים אליה.

חודש אלול הגיע ונכנס לפתחנו, חודש הרחמים והסליחות, חודש אשר מרטיט את הלב.

מזלו של חודש זה הוא מזל בתולה לפי הפסוק "שובי בתולת ישראל". פסוק זה רומז בחובו על התדובה שם ישראל צריך לעשות בימים אלו.

בני מזל זה הם מאד פרפקציוניסטים, מתכננים דברים ואוהבים לראות שהדברים הסתדרו כפי שרצו ותכננו מלכתחילה .

הם מאד יסודיים ובודקים דברים בצורה יסודית ומעמיקה. כמו כן, החלטות הם יקבלו ביישוב הדעת ובשקילת האפשרויות העומדות לפתחם מתוך אחריות, רצינות וכובד ראש. לכן, הם גם חשים באחריות וברור שיבצעו משימות על הצד הנכון והטוב ביותר.

הם מסודרים ומאורגנים, בעלי חוש אבחחנה מפותח מאד ובעלי יכולת לעשיית תחקיר מקיף ומעמיק.

יש להם יכולת ביטוי מופלאה וזיכרון מעולה, והם בוגרים ורציניים. ירצו תמיד לסייע ולעזור לאחרים, לתת משלהם לסביבה, ולא מפחדים ממאמץ וקושי.

בני מזל בתולה, בגלל דקדוקם, שמים לב לפרטים קטנים. הדבר יכול לסייע להם מאד בשמירת התורה והמצוות ובדקדוק העשייה היהודית.

עם זאת, בגלל הדקדוק ושימת הלב לפרטים הקטנים, הם עלולים להתקבע בביקורתיות וקטנוניות. עליהם לזכור שהם עושים כמיטב יכטלתם, אך לא כל האחריות הינה עליהם.

עליהם גם לעבוד על הדאגה והעצבות כאשר הם חשים כי הדברים לא הולכים כפי שתכננו ובאופן מושלם. זאת משום שדאגה ועצבות מובילות לפגעים בגוף ובנפש.

ברגע שהם יצליחו לחבר בין רוח למעשה, בין מחשבה למציאות, כוחותיהם ינותבו בצורה חלקה ונכונה והם יוכלו לנסוק מעלה מבחינה רוחנית.

מתנות וכלים של מזל בתולה

עבודת החודש של חודש אלול הוא פשפוש וחיפוש במעשים, ולכן בני מזל בתולה יתאפיינו בבדיקה מעמיקה ויסודית בכל תחום ובכל מצב.

הם יגיעו להחלטה בצורה שכלתנית רק לאחר בדיקה זהירה, יסודית ושקולה.

הטיפוסים של מזל בתולה מתאפיינים בירידה לפרטים הקטנים ולכן הם מסוגלים לדקדק היטב במעשיהם ובקיום התורה והמצוות.

הם בעלי כושר ארגון וסדר, בעלי כושר אבחנה מפותח, רואים את הפרטים הקטנים ותמיד יקדימו לעשות ניתוח מעמיק.

בני מזל בתולה ניחנו ביכולת זיכרון מצוינת, והם בעלי כושר ביטוי מדהים.

החוש המאפיין את בני מזל בתולה הוא חוש אחריות מפותח, וכאשר בן מזל בתולה מקבל משימה לבצע אפשר להיות רגועים שהיא תבוצע על הצד הטוב ביותר.

הם אנשים רציניים, מתמידים, מעשיים ובוגרים.

בני מזל בתולה הם אנשים חרוצים שאוהבים עשייה ולא מפחדים מעבודה קשה.

הרצון של בני מזל בתולה הוא לתת ולעזור לאחר וזה מה שמאפיין אותם, והם יהיו קשובים לצורכי האחר ולא יהססו להעניק ולתת.

נקודות חולשה הדורשות תיקון 

יסוד האדמה המורכב מגרגירים ומשויך למזל בתולה יוצר בהם את הנטייה לפרק כל דבר לפרטים קטנים, ולהתעסק בנקודות הכי קטנות. נטייה זו עלולה לייצור בהם קטנוניות וביקורתיות יתר. לכן, עליהם להיזהר לא להפנות ביקורתיות יתר כלפי עצמם וכלפי בני משפחתם, ובכך לפגוע בביטחונם העצמי.

על הנולדים במזל בתולה ליישם את הנאמר במסכת אבות: "לא עליך המלאכה לגמור ולא אתה בן חורין ליבטל ממנה", כלומר מוטל על האדם ללמוד את התורה וגם אם אין הוא הספיק ללמוד את התורה כולה – הוא יקבל שכר על המאמץ הכרוך בלימוד שכן הספיק.

על בני מזל בתולה להבין שעליהם לעשות את שביכולתם ולא לצפות תמיד להגיע לשלמות המוחלטת. כך גם בציפיותיהם מאחרים שעלולים להיות למעמסה כבדה שתמיד דורשת את השלמות.

בני מזל בתולה בדרך כלל מתוסכלים כאשר דברים לא מסתדרים כפי שהם רצו ואז הם עלולים להגיע לידי עצבות ודאגה, מכיוון שהם לוקחים דברים מאוד קשה ללב. העצבות והדאגה עלולים להוביל אותם לידי פגיעות ורגישות בתחום הנפשי, פיזי או רוחני. לכן, הפרויקט של בני מזל בתולה הוא ללמוד להיות רגועים ולחיות בשלמות עם החוסר-שלמות.

הטיפוסים של מזל בתולה יודעים בשכלם כיצד עליהם לנהוג, אך מתקשים להוריד את זה ליידי מעשה ולכן עלולים להיות בתוכם קונפליקטים פנימיים של מאבקי כוחות. הם מתקשים לממש את הרצונות והשאיפות שלהם. לכן, עליהם ללמוד כיצד ליישם בשטח את הרצונות בבחינת "וידעת היום והשבת אל לבבך". אם הם ילמדו לחבר בין המחשבה למעשה וילמדו לנתב את הכוחות שלהם בצורה נכונה, אז הם יוכלו להגיע מאוד רחוק מבחינה רוחנית.

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!