י״ז במרחשוון ה׳תשפ״ד

לבחור להרגיש טוב

רוצה להרגיש טוב כאן ועכשיו? רוצה עתיד מוצלח? רוצה לחוות נסים מעל הטבע? המאמר הבא הוא שלך

עם ישראל נמצא כרגע בבירור האחרון לפני הגאולה. וכמו שלפני שעולה השחר יש את החושך הכי גדול – ככה עכשיו, לפני הגאולה יש צירי 'חבלי משיח', צער גדול (בין בגוף בין בנפש). אנחנו חייבים להחזיק חזק בחבל ההצלה של ה'אמונה' – לאחוז בבורא יתברך ולא להרפות ממנו. לדעת שכל המטריקס הזה זמני, אנחנו לפני לידת האור הגדול שהולך להזריח על כל אחד ואחד מאתנו. בעד כל צער שסבלנו ולא עזבנו את הבורא – עתיד הוא לשלם לנו שכר ענק ונצחי שאי אפשר בכלל להבין בשכל אנוש.

מי שחי באמונה שכל מה שהוא עובר זה בהשגחה פרטית ניסית ואין טבע, שזה לטובתו ומודה לקב"ה על הנקודות הטובות שמוצא בעצמו (מתוך התבוננות, בין ברוחני בין בגשמי) – נעשים על ידו נסים ונפלאות וישועות גדולות, בחון ומנוסה! [מתוך 'שומר אמונים' מאמר ה'אמונה' ו'השגחה פרטית'. שם מאריך בנושא המלחמות ואותם אלו שמתו על קידוש ה', השבויים והצער לפני הגאולה העתידית].

ר' נחמן כתב בספרו שתכף שאדם קם מהשינה דבר ראשון יחשוב באמונת עולם הבא (ובספר המידות כתב שלישון מתוך מחשבה על תחיית המתים היא סגולה לשינה). כשאדם שם לנגד עיניו ומדמיין תמונה של עתיד טוב – הוא מושך את עצמו לאותה ההארה ושמח בה (ור' ירוחם ממיר כתב שמי שבוטח בעתיד שלו ובוטח בו, עתידו מובטח. ראה ליקוטי מוהר"ן ח"א קצ"ג, ספר ישמח ישראל פ' תזריע אות ה). אכן בעולם הטיפול ישנו תרגיל שבו אדם מדמיין את עצמו ה'עתידי' (ישנם מחקרים שמראים את השינוי הפיזיולוגי במח האנושי לאחר תרגול כזה).

בתלמוד מובא (ברכות) שאין צייר כאלוקינו – ה' יתברך יכול לצייר לנו עתיד 'ורוד' וטוב. אין מי שימנע בעדו ליצור עבורך עולם זוהר וחיים מאושרים שאי אפשר לתאר – אם רק תאמין בו! הלא הוא אבינו שכל רצונו וחפצו הוא להשפיע לנו מטובו (שזו היתה מטרת הבריאה). וכמו שאדם שיש לו בן הוא ודאי רוצה רק להציל אותו מכל רע ולהטיב לו – קל וחומר הבורא ברוך הוא הרחמן והטוב.

אז איך בעצם מגיעים להרגשת הטוב של הבורא? איך נדבקים באור אין סוף הזה?

דברים טובים לא באים בקלות – צריך להתחיל לתרגל. אז בואו נתרגל ביחד:

*מי שעושה לו טוב יכול לשים ברקע מנגינה מרגיעה ולשלב נשימות בקצב של 4.7.8 – 4 שניות הכנסת אוויר, 7 שניות החזקת האוויר בבטן ו8 שניות הוצאה – תורם לתחושת השלווה.

שלב א. תתחיל/י בלהרגיש את הבורא. את הנוכחות שלו עליך שהיא 24 שעות 7 ימים בשבוע – דבר ששום בן אנוש לא יוכל לספק לנו. להרגיש את השמירה שאופפות אותנו – אנחנו כאן ועכשיו מוגנים ואהובים כפי שאנחנו (אפילו רשע שבוטח בה' חסד יסובבנו). האדם שדבוק במחשבתו לבורא הוא שמור מכל מיני הרעות כי הוא עם הבורא והבורא עמו [כך כותב הרמב"ם במורה נבוכים ח"ג פנ"א].

התבונן איך הוא גידל אותך עד היום וסיפק לך את כל צרכיך ללא קץ (קחו מס' רגעים להיזכר בדברים טובים שקרו לנו מתוך תחושת הכרת תודה)

שלב ב. דמיין לפרטי פרטים את עצמך 'העתידי' – מוצלח, מסופק כלכלית, בריא, מאושר. תאמין שאתה ראוי לכל הטוב הזה רק מעצם היותך חלק אלוקה ממעל (ושאפילו שאין לך זכויות – הוא יתברך יעשה איתך חסד לפנים משורת הדין בזכות הבטחון שלך בו). אפשר לסיים את התרגיל המדיטטיבי הזה עם משפט/פסוק מעצים כמו 'גול אל ה' דרכך ובטח עליו והוא יעשה' 'שהבורא איתי – הנסיבות פועלות לטובתי' וכדו', לחזור עליו מספר פעמים בשמחה עד שהוא יחדור פנימה.

גם מי שלא רוצה או יכול לשבת בנח ולקיים את התרגיל, יוכל לתרגל כעין 'מיינדפולנס' בהרגשת הבורא תוך כדי עסקיו/ הליכתו:

בכל דבר שאתם מסתכלים/שומעים/עושים – תנסו להרגיש איך הבורא מקיים ומהווה את אותו הדבר יש מאין ממש בדרך נס, וכל זה בעבורי – שאהנה ממנו (שהרי גם בתורת הקוונטים אין לחוקרים הסבר למה האטומים מתאגדים להיות דווקא אותו הדבר ולא משהו אחר). לדוגמא – אדם ששותה קפה בבוקר יתבונן איך הבורא סיבב שיגיע עד אליו החלב מהפרה ע"י אותם חולבים דרך כל הסיבות וכו' וכן הקפאין הסוכר.. והוא עכשיו ממש בורא לי את ה'נס' קפה הזה בשביל שיהיה לי טעים וטוב. הריחו את הארומה שלו. הכניסו את שפת הכוס לאט וחושו את טעמו הטוב. הכל זה אור ה'!

תרגול של דבר כזה מוכח גם מחקרית (מלבד ההרגשה הטובה שהאדם ודאי יחוש באותו זמן) שהוא בונה נתיבים עצביים במח ומעשר אותו בדופמין, סרוטונין ועוד כל מיני דברים טובים. בהצלחה.

מתוך 'רפאה נפשי' של אליהו דניאל – איך לצאת ממשברים לחיים בריאים ומאושרים. להזמנות חייגו 073-222-1250

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!