ח׳ בתמוז ה׳תשפ״ג

כח התוד[ע]ה – הנוסחה למגנוט השפע האין סופי

מי לא רוצה שמחה, בריאות, הצלחה, עושר וכו'. האם שאלת את עצמך מה אפשר לעשות כדי שהרצון הזה שלי באמת יתממש? לכולנו יש חלומות, והקב"ה רוצה להגשים לנו אותם, כמו שאומרים 'יותר ממה שהעגל רוצה לינק, פרה רוצה להניק'. צריך רק לדעת את הקוד הנכון לפיצוח הכספת.  

על הפסוק בתהילים (יח, ד) "מהולל אקרא ה' ומן אויבי אושע" מפרש רש"י דבר מדהים: "בהילולים אקרא ואתפלל לפניך תמיד, כלומר אף לפני התשועה אני מהללו, לפי שבטוח אני שאושע מאויבי".

כלומר, אדם שיש לו אמונה שהשם יתברך איתו ובוטח בו בלב שלם שתתמלא בקשתו עד כדי כך שמהללו ומשבחו בטרם תגיע אליו הישועה בפועל, בכוחה של אותה ההודאה למשוך אליו את השפע! (ובתנאי כמובן שזה באמת טוב עבורו. ולכן חשוב לבקש משהו שבאמת יהיה לתועלת, כגון דירה מרווחת – בשביל שיוכל להכניס אורחים וכיו"ב, וע"י כך יהיה צינור שדרכו עוברות כל הטובות).

נמצא, שהכלי הזה של ההודאה הוא כלי אדיר ביותר שיכול למגנט אליך כל מיני השפעות טובות.

ישנו כלל שאומר 'מלכותא דארעא כעין כמלכותא דרקיעא' – שיש דמיון בין הפעולות המתבצעות אצלנו פה בעולמנו לבין ההנהגה בשמים. וכמו שבמנהג בני האדם אם יבוא אלינו אדם שנתנו לו משהו בעבר ויבקש את אותה הבקשה שוב בגישה גסת רוח 'שחייבים לו', סביר להניח שלא נרצה למלא את מבוקשו. אבל אם הוא יבוא בגישה של 'לא חייבים לי כלום', מתוך הכרת תודה גדולה והערכה למה שעשינו בעבורו בפעם הקודמת, קרוב לוודאי שנשמח לתת לו את מבוקשו שוב.

ככה ממש נוהגים אתנו בשמים, הבורא יתברך רוצה לתת ולהעניק לנו שוב ושוב, צריך רק לבוא בגישה של 'בתחנונים ידבר רש' – לא מגיע לי כלום, ולהראות לו שאנחנו מעריכים כל דבר ומתנה שקבלנו עד היום. בגישה כזאת ובעזרת ההילולים וההודאות, נמגנט אלינו שפע אין סופי של בריאות, שמחה (שמביאה איתה הצלחה), פרנסה ועוד.

כוחה של התודה פורעת לנו גם במזומנים: מדענים ב'מכון למתמטיקה של הלב' הראו כי אהבה, הכרת תודה וברכה המורגשת בלב מחזקת את מערכת החיסון ומגבירות ייצור של חומרים כימיים חיוניים, משפרות חיוניות ומרץ, מפחיתות רמות של הורמוני מתח, לחץ דם, חרדה ומשפרות את ויסות הגלוקוז בקרב חולי סכרת.

ולכן ברגע שנתמקד בטוב שעשינו, בעוצמות שלנו ובמתנות הקטנות שזכינו (וכ"ש הגדולות) מתוך התבוננות מעמיקה ונכיר עליהם תודה – נרגיש בנפשנו אור גדול שימלא את כל חללי לבנו.

 

תרגיל הלכה למעשה – קחו פנקס כיס קטן ורשמו בו 5 הצלחות שחוויתם, 5 דברים טובים שעשיתם למען השני שעשו לכם טוב בלב, ו5 מתנות יפות שהקב"ה העניק לכם במהלך החיים (העוצמתיות ביותר, כדוגמת בן זוג, ילדים, עושר, נס שאירע לכם וכיו"ב). את אותו הפנקס תוציאו לפני השינה וכל לילה תבחרו דבר אחד מתוכו, תתבוננו בו היטב ותגידו עליו תודה מתוך הנפש פנימה.

עכשיו תפתחו דף חדש ותכתבו בו את החזון שלכם, החלום שלכם, הדבר שהכי הייתם רוצים בעולם (כגון את עצמכם בעוד כמה שנים בשיא הגדולה שלכם, ילדיכם כשכבר גדולים והם גדולים בתורה, דירה גדולה ונאה וכו'). עצמו עיניים ודמיינו אותו לפרטי פרטים עד שלבכם יתמלא באושר כאילו הוא כבר אצלכם. תחושו את קיומו. מה אתם מרגישים? מה אתם רואים? תנו לדמיון ולחלום הזה ממשות ע"י ריח, קול, מראה. תאמינו שזה אפשרי ושאתם ראויים לזה. עכשיו תודו על אותו הדבר מס' פעמים (ולא כמו תוכי), מחשבות יוצרות מציאות – זה אמיתי! (ועל כך נרחיב בפעם הבאה בפרק 'צייר לעצמך עולם חדש'). בהצלחה!

 

הרב אליהו דניאל מטפל בשיטת הסיביטי והאן אל פי ומחבר הספר 'רפאה נפשי' – איך לצמוח ממשברים וליצור חיים מאושרים (בהסכמת הרב אדלשטיין והראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט"א) להזמנות חייגו – 073-222-125

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!