י״ג באב ה׳תשפ״ג

הסגולה הגדולה ביותר לישועה

מי לא רוצה הצלחה, בריאות, פרנסה, זיווג, ילדים, שלום בית או כל ישועה אחרת?

מסופר על על הרדב"ז – רבי יעקב דוד שחלה לפתע במחלה קשה בהיותו מכהן כרבה של 'סלוצק'. בעודו על מיטתו, סובל מחליו, עלתה נשמתו לבית-דין של מעלה, שם המתינו לו הדַי נִים. "הדין היה ברור לחלוטין" מספר, "נגזר עלי למות ולהחזיר את נשמתי לעליונים, אלא שאפשרו לי לסנגר על עצמי. אמרתי לדַינים:
'בימים אלה אני שוקד על כתיבת פרוש לש"ס הירושלמי, וזו תרומה שאין כמותה לעולם התורה'. הדַינִים היסו אותי ואמרו: 'נו נו..יש מספיק תלמידי חכמים שיוכלו לסיים את מלאכתך על פרוש הירושלמי. עם כל נחיצותה, זו לא סיבה מספיק טובה להאריך את חייך'. אז ניסיתי סנגוריה מכון אחר: 'אני מוסר את נפשי לעזור לאלמנות וליתומים'.

הדַינִים אמרו 'גם זו לא סיבה מספיקה לתת לך אריכות ימים, תמיד נוכל למצוא גבאי צדקה מסורים ויקרים לפחות כמוך שיעשו גדולות ונצורות למען יתומים ואלמנות. גבאים טובים לא חסרים'.

הרידב"ז חש באותן שניות שדנמו לו כנצח חוסר אונים. הוא רצה לחיות, אך הוא לא מצא לעצמו כף זכות שתטה את המאזנים. לפתע הוא נזכר: 'רבותי הדַינִים, לפני חתום גזר דיני למיתה אני רוצה לספר לכם שרעיתי ואנכי מקבלים את פני השבת כבר בליל שישי. בכל ליל שישי הבית שלנו נקי, מבריק ומצוחצח, המפה פרושה על השלחן, הפמוטים המוכספים נצבים על גבי מגש הכסף מלאים בשמן
זית זך, התבשילים עשויים היטב וניחוח השבת מתנוסס באויר הבית. בערב שבת אני נושא ונותן בדעתי מה אוכל עוד להוסיף לכבודה של השבת. דומני שאין בעולם עוד יהודי שמרחיב את תוספת השבת כמוני'.

הדַי נִים נאלמו דום. זו היתה טענה נצחת וסנגוריה חותכת דין. בית הדין שבעליונים פסק לו עוד עשרים שנות חיים, שבמהלכן הוא הספיק לסיים את פרושו על הירושלמי, לעלות לא"י [לצפת] ולהקים ישיבה מפוארת ובה מאה וחמישים תלמידים.

המוסיף מחול על הקודש מוסיפים לו חיים [אשל אברהם סי' רנו] והיא סגולה לצאת מכל הצרות [ר' יוסף ג'יקטיליא מגדולי המקובלים]

סגולה גדולה לרפואה- הקפדה על תוספת שבת היא סגולה לרפואה. ובזמנו של החפץ חיים היו זוג שלילד שלהם היה מום בלב והרופאים אמרו שימיו ספורים. ההורים הנואשים נסעו אליו ל'ראדין' וביקשו את ברכתו. השיב להם הח"ח: 'דעו לכם! יש סגולה גדולה שבכוחה לעזור לכם, והיא לקבל את השבת מוקדם. קבלו על עצמכם שבחצות יום שישי השולחן והנרות יהיו ערוכים לשבת, וכשיגיע זמן פלג המנחה –תדליקו את הנרות ותקבלו את השבת'. כך עשו ההורים ואכן –בנם הבריא לחלוטין לתדהמת כל הרופאים!

פרנסה בשפע- הבן איש חי כתב ש"בזכות שמקדימים ומקבלים את השבת מבעוד יום, זוכים עם ישראל לעושר וברכה". והרב הקדוש מלכוביץ' היה אומר: "לו היו שומעים לי והיו עושים תוספת גדולה לשבת – היה להם שפע של פרנסה כל השבוע!"

סגולה לזיווג מהיר- בבית שר התורה רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל מספרים על מאות בנות מעוכבות שידוך שקבלו על עצמן תוספת שבת וזכו למצוא את זיווגן במהרה.

סגולה בדוקה לשלום בית – עד חצות יום השישי הבית יהיה מוכן וערוך לקבלת שבת קודש

זרע של קיימא- האר"י הקדוש אמר שסגולה למי שאין לו בנים שיזהר מאוד וגם יזהיר לאחרים על תוספת שבת בערב שבת ובמוצאי שבת, ויתווספו לו בנים.

נחת מהילדים- ה"חפץ חיים" בספרו משנ"ב [סי' רנו] כתב שכל מי שמזרז גם אחרים להקדים את קבלת השבת, יזכה לבנים גדולים בתורה!

~ נקבל על עצמנו בע"ה בשבת הקרובה תוספת של לפחות 10 דק' לישועת וגאולת עם ישראל! ~

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!