ח׳ בניסן ה׳תשפ״ד

*דוברות המשטרה:* *החלה הריסת ביתו של המחבל חאלד אל מוחתסב שביצע את פיגוע הירי בכניסה לתחנת המשטרה

*דוברות המשטרה:*

*החלה הריסת ביתו של המחבל חאלד אל מוחתסב שביצע את פיגוע הירי בכניסה לתחנת המשטרה שלם במחוז ירושלים, ימים ספורים לאחר פרוץ המלחמה, במהלכו נפגע באורח אנוש שוטר התחנה. מפקד מחוז ירושלים ציין בדבריו- "פעילות ערכית חשובה במיוחד, בטח כשיש לנו שוטר שנלחם על חייו פרק זמן ארוך מאוד, ליווינו אותו וברוך השם, הוא עומד על הרגליים וחזר לחיק משפחתו. ההיבט של ההריסה של בית מחבל, מחבל שפגע וניסה לרצוח, ביתו נדון להיהרס"*

הבוקר נכנסו מאות שוטרי מחוז ירושלים, לוחמי מג"ב ירושלים, יחידת מתפ"א של משטרת ישראל  וכוחות צה"ל, לשכונת בית חנינא שבמזרח ירושלים במטרה להרוס את ביתו של המחבל חאלד אל מוחתסב, שבתאריך 12.10.23 בשעות הערב, ביצע פיגוע ירי בכניסה לתחנת שלם במחוז ירושלים.

באותו פיגוע, נפצעו שני שוטרים באורח קל ואנוש כתוצאה מירי המחבל, שנוטרל תוך זמן קצר על ידי שוטרים שחתרו למגע תוך מרדף רגלי קצר אחריו, וירו לעברו מנשקם. בין הפצועים בפיגוע, רס"מ אופיר חג'בי שוטר תחנת שלם, שנפצע באורח אנוש מירי המחבל והודות לטיפול ראשוני מהיר בזירה על ידי צוותי רפואה משטרתיים ניצלו חייו, ובימים אלה מחלים מפציעתו ועודנו נמצא בהליך שיקום בבית החולים.

כחלק מפעולות ההרתעה המבוצעות נגד מחבלים, נחתם צו של אלוף פקע״ר להריסת בית המחבל בבית חנינא. עתירות שהוגשו לבג"ץ נגד הצו, נדחו. בית המשפט קבע כי יש להרוס את בית המחבל על אף שבפיגוע לא נהרג אדם, וכצורך הרתעתי בעת מלחמה ועל רקע המצב הביטחוני.

בתום אישור תכניות של מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן שהתקיים בתחילת השבוע, ולאחר השלמת כלל ההכנות המבצעיות לכך, החל הבוקר בפיקודו של מפקד מג״ב ירושלים תנ״צ יעקב ברמן, מבצע הריסת בית המחבל. בפעילות זאת המבוצעת הן גם בשילוב יכולות ואמצעים שונים, נכנסו הבוקר מאות שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב ירושלים, לצד כוחות משטרתיים נוספים וכוחות צה״ל, במטרה להרוס את בית משפחת המחבל שביצע את פיגוע הירי.
לערוץ הטלגרם שלנו:👇
לחץ כאן
לערוץ הוואטסאפ:👇
לחץ כאן

הפוסט חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

תגובות (נא לשמור על שיח נקי ומכובד)

כתבות שאולי פספסתם!

שלל סרטונים

הפיצו למשפחה והחברים
VOD

חדש ב-VOD:

המאמר חיזק אותך? תפיץ הלאה לזיכוי הרבים!

"יש קונה עולמו – בשעה אחת ויש קונה עולמו בקליק אחד" 

הפיצו לקירוב הגאולה.

לשיחה לחץ כאן
היי, במה אפשר לעזור?
להתענג באהבתך
שלום 👋
לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן!